Our Partner

Liga Super

Last Match

T-Team FC – Lions XII FC

0 - 0

22. Match Day

Table

Pos   Team Pld Pts
1 Terengganu 5 10
2 Kelantan 5 9
3 Sarawak 5 9
4 Selangor 5 9
5 Lions XII FC 5 8
6 Darul Takzim FC 5 7
7 ATM 5 7
8 PKNS FC 5 7
9 Pahang 5 6
10 Perak 5 6
11 Sime Darby FC 5 4
12 T-Team FC 5 4

Our Partner

Liga Premier

Last Match

Perlis – Felda United FC

0 - 0

22. Match Day

Table

Pos   Team Pld Pts
1 PDRM 4 12
2 Pulau Pinang 5 12
3 Negeri Sembilan 5 10
4 SPA Putrajaya FC 5 9
5 Felda United FC 4 7
6 Darul Takzim II FC 5 7
7 Kedah 3 6
8 Sabah 5 6
9 UiTM FC 4 4
10 DRB Hicom FC 5 3
11 PBAPP FC 4 2
12 Perlis 5 0

Our Partner

 

December 2012
M T W T F S S
« Nov   Jan »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

ASEAN University Games 2012 - Keputusan 15 Disember

Hari keempat Kejohanan Sukan Universiti ASEAN (AUG) 2012 telah dilangsungkan hari ini dengan 23 pingat emas ditawarkan. Kejohanan dilangsungkan di Vientiane, Laos sehingga 20 Disember 2012.

advertisement

Untuk acara bolasepak, Thailand menewaskan Myanmar dengan jaringan 6-0 untuk muncul juara kumpulan.

Pasukan bolasepak Malaysia pula layak ke peringkat separuh akhir setelah Laos menewaskan Singapura dengan jaringan 4-0. Malaysia menjadi naib juara Kumpulan B dan dijangka akan bertemu juara Kumpulan A iaitu Thailand.

Kumpulan A
Sabtu, 15 Disember 2012
Myanmar 0-6 Thailand
Apiwat Pengprakon m3, m21, m49, m64
Pakorn Parmpak m30
Yuttana Ruangsuksut m45
Kedudukan Kumpulan
No Per Pasukan P M S K J KJ +/- Mata
1 -
Thailand 1 1 0 0 6 0 +6 3
2 -
Myanmar 1 0 0 1 0 6 -6 0
Kumpulan B
Selasa, 11 Disember 2012
Laos 3-0 MALAYSIA
Sitthideth Khanthavong m41
Khouanta Sivongthong m83
Lembo Saysana m90+2
Khamis, 13 Disember 2012
MALAYSIA 1-0 Singapura
Saiful Ridzuwan Selamat m81
Sabtu, 15 Disember 2012
Singapura 0-4 Laos
Keoviengphet Littidith m23
Kita Sisavath m43
Xaisongkham Chanpathong m62
Chanthaphone Waenvongsoth m76
Kedudukan Kumpulan
No Per Pasukan P M S K J KJ +/- Mata
1 -
Laos 2 2 0 0 7 0 +7 6
2 - MALAYSIA 2 1 0 1 1 3 -2 3
3 -
Singapura 2 0 0 2 0 5 -5 0

Atlit olahraga Malaysia telah menyumbangkan empat pingat emas dan tiga pingat perak pada hari pertama acara olahraga diadakan.

Secara keseluruhan, kontijen negara menambah enam pingat emas,  lapan perak dan empat gangsa.

Pungutan Pingat (Sabtu, 15 Disember 2012)

Pungutan Pingat (pada 11:00 malam GMT +8)
No Negara Emas Perak Gangsa Jumlah
1 MALAYSIA 15 12 16 43
2 Vietnam 14 13 9 36
3 Thailand 10 12 15 37
4 Laos 10 7 15 32
5 Indonesia 3 8 21 32
6 Filipina 2 3 3 8
7 Singapura 1 0 8 9
8 Cambodia 0 0 4 4
9 Brunei 0 0 2 2
10 Myanmar 0 0 1 1
11 Timor-Leste 0 0 1 1

Keputusan Atlit Malaysia (Sabtu, 15 Disember 2012):-

Olahraga

100m Lelaki
Saringan 1
9:35 pagi – Mohd Noor Imran Hadi – 10.75s (Tempat Ke-2)
* Layak ke akhir
Saringan 2
9:40 pagi – S. Kannathasan – 10.73s (Tempat Pertama)
* Layak ke akhir
Akhir
3:15 petang
- Mohd Noor Imran Hadi – 10.56s – PINGAT PERAK

400m Lelaki
Saringan 1
10:10 pagi – S. Kannathasan – 51.63s (Tempat ke-3)
* Layak ke akhir
Saringan 2
10:15 pagi – Mohamad Arif Zulhilmi Alet – 49.90 (Tempat ke-2)
* Layak ke akhir
Akhir
3:45 petang
- Mohamad Arif Zulhilmi Alet – 48.16s – PINGAT EMAS
- S. Kannathasan – 48.21s – PINGAT PERAK

Baling Tukul Besi Lelaki
Akhir
9:00 pagi – Jackie Wong Siew Cheer – 52.84m – PINGAT EMAS

Lompat Kijang Lelaki
Akhir
2:45 petang
- Mohd Hakimi Ismail – 15.62m – PINGAT EMAS
- Mohd Amar Fitri Zainol – 15.41m – PINGAT PERAK

100m Wanita
Saringan 1
9:20 pagi – Nurul Sarah Abdul Kadir – 12.43s (Tempat Pertama)
* Layak ke akhir
Akhir
3:00 petang
- Nurul Sarah Abdul Kadir – 12.14s – PINGAT EMAS

400m Wanita
Saringan 1
9:50 pagi – Nurul Faizah Asma Mazlan – 59.04s (Tempat ke-3)
* Layak ke akhir
Saringan 2
9:55 pagi – Nurullasyikin Mohd Rashid – 59.48s (Tempat ke-3)
* Layak ke akhir
Akhir
3:30 petang
- Nurul Faizah Asma Mazlan – 59.33s (Tempat ke-7)
- Nurullasyikin Mohd Rashid – 57.87s (Tempat ke-4)

Memanah

Compound Perseorangan Lelaki
Pusingan Kelayakkan
2:00 petang
- Mohd Kaharuddin Ashah 682 mata (Tempat Pertama)
- Mohd Firdaus Isa 670 mata (Tempat Ke-2)
- Kurniadi Mukhtar 666 mata (Tempat ke-3)
- Sharir Aizat Abdul Ghani 640 mata (Tempat ke-5)
* Semua layak ke suku akhir esok

Compound Berpasukan Lelaki
Pusingan Kelayakkan
2:00 petang – Malaysia (Mohd Kaharuddin Ashah, Mohd Firdaus Isa, Kurniadi Mukhtar, Sharir Aizat Abdul Ghani) 2,018 mata – (Tempat Pertama)
* Layak ke akhir pada 18 Disember

Recurve Perseorangan Lelaki
Pusingan Kelayakkan
2:00 petang
- Nazrin Aizad Mat Nasir 630 mata (Tempat ke-4)
- Muhammad Izzuddin Abdul Rahim 626 mata (Tempat ke-5)
- Wan Mohd Khalmizam 611 mata (Tempat ke-7)
- Liew Tek Wa 610 mata (Tempat ke-8)
* Semua layak ke peringkat penyingkiran 1/8

Recurve Berpasukan Lelaki
Pusingan Kelayakkan
9:00 pagi – Malaysia (Nazrin Aizad Mat Nasir, Muhammad Izzuddin Abdul Rahim, Wan Mohd Khalmizam, Liew Tek Wa) 1,857 mata – (Tempat Ke-2)
* Layak ke separuh akhir pada 18 Disember

Compound Perseorangan Wanita
Pusingan Kelayakkan
9:00 pagi
- Saritha Cham Nong 681 mata (Tempat Pertama)
- Fatin Nurfatehah Mat Salleh 680 mata (Tempat Ke-2)
- Norhayati Madihah Hashim 673 mata (Tempat ke-3)
- Fatin Nadira Hassin 557 mata (Tempat ke-7)
* Semua layak ke suku akhir esok

Recurve Perseorangan Wanita
Pusingan Kelayakkan
2:00 petang
- Ezryn Meza Mohamed Hamzah 590 mata (Tempat ke-4)
- Siti Sholeha Mohd Yusof 589 mata (Tempat ke-5)
- Shahira Abd Halim 583 mata (Tempat ke-6)
- Siti Nurul Asiah Mahmod 567 mata (tempat ke-7)
* Semua layak ke peringkat penyingkiran 1/8

Compound Berpasukan Wanita
Pusingan Kelayakkan
9:00 pagi – Malaysia (Saritha Cham Nong, Fatin Nurfatehah Mat Salleh, Norhayati Madihah Hashim, Fatin Nadira Hassin) 2,034 mata – (Tempat Pertama)
* Layak ke akhir pada 18 Disember

Recurve Berpasukan Wanita
Pusingan Kelayakkan
2:00 petang – Malaysia (Ezryn Meza Mohamed Hamzah, Siti Sholeha Mohd Yusof, Shahira Abd Halim, Siti Nurul Asiah Mahmod) 1,762 mata – (Tempat Ke-2)
* Layak ke separuh akhir pada 18 Disember

Compound Beregu Campuran
Pusingan Kelayakkan
9:00 pagi – Malaysia (Mohd Kaharuddin Ashah, Fatin Nurfatehah Mat Salleh) 1362 mata – (Tempat Pertama)
* Layak ke akhir pada 19 Disember

Recurve Beregu Campuran
Pusingan Kelayakkan
9:00 pagi – Malaysia (Wan Mohd Khalmizam, Shahira Abd Halim) 1194 mata (Tempat Ke-2)
* Layak ke separuh akhir pada 19 Disember

Bola Keranjang (Wanita)
Perlawanan Kumpulan
2:00 petang – Malaysia menewaskan Indonesia 75-69

Badminton

Berpasukan Lelaki
Akhir
2:00 petang – Malaysia kalah 1-3 kepada Thailand – PINGAT PERAK

Berpasukan Wanita
Akhir
10:00 pagi – Malaysia kalah 0-3 kepada Indonesia – PINGAT PERAK

Karate-do

Kumite Berpasukan Lelaki
Pusingan Awal
8:10 pagi – Malaysia menewaskan Thailand 3-1
* Layak ke akhir
Akhir
8:30 pagi – Malaysia kalah kepada Vietnam 0-3 – PINGAT PERAK

Kumite Berpasukan Wanita
Pusingan Awal
8:10 pagi – Malaysia menewaskan Indonesia 2-0
* Layak ke akhir
Akhir
8:30 pagi – Malaysia menewaskan Vietnam 2-0 – PINGAT EMAS

Petanque

Beregu Lelaki
Pusingan Awal
9:00 pagi – Malaysia kalah 10-13 kepada Laos, Malaysia menang 13-0 ke atas Cambodia, Malaysia kalah 6-13 kepada Thailand
* Layak ke separuh akhir esok

Beregu Wanita
Pusingan Awal
9:00 pagi – Malaysia kalah 8-13 kepada Thailand, Malaysia kalah 0-13 kepada Laos, Malaysia menang 13-7 ke atas Indonesia
* Layak ke separuh akhir esok

Beregu Campuran
Pusingan Awal
9:00 pagi – Malaysia kalah 4-13 kepada Thailand, Malaysia kalah 11-13 kepada Laos
* Layak ke separuh akhir esok

Sepak Takraw

Beregu Lelaki
Pusingan Awal
11:00 pagi – Malaysia kalah 2-3 kepada Thailand
3:00 petang – Malaysia menang 3-0 ke atas Laos

Beregu Wanita
Peringkat Awal
11:00 pagi – Malaysia kalah 0-3 kepada Thailand
3:00 petang – Malaysia kalah 0-3 kepada Laos

Akuatik – Terjun

Papan Anjal 3m Wanita
Akhir
1:00 petang
- Cheong Jun Hoong – 340.05 mata – PINGAT EMAS
- Ng Yan Yee – 312.40 mata – PINGAT PERAK

Taekwondo

Bantamweight 63kg Lelaki
Suku Akhir
9:00 pagi – Ryan Chong Wy Lunn menang 7-3 ke atas Nattapong Kitrungattanachai (Thailand)
Separuh Akhir
2:00 petang – Ryan Chong Wy Lunn kalah 11-12 kepada Paul Romero (Filipina)
Tempat ke-3
2:10 petang – Ryan Chong Wy Lunn – PINGAT GANGSA

Featherweight 68kg Lelaki
Suku Akhir
9:00 pagi – Mohd Yusrie Mohd Yusoff kalah 4-12 kepada Nagorn Warawong (Thailand)

Lightweight 74kg Lelaki
Suku Akhir
9:00 pagi – Mohd Akmal Omar Sidek memang (lawan tarik diri)
Separuh Akhir
2:00 petang – Mohd Akmal Omar Sidek kalah 2-5 kepada Chodsuthan Chanteerawong (Thailand)
Tempat ke-3
2:10 petang – Mohd Akmal Omar Sidek – PINGAT GANGSA

Featherweight 57kg Wanita
Suku Akhir
9:00 pagi – Flora Rasyidah Samson kalah 3-11 kepada Thidasavanh Sotthachit (Laos)

Lightweight 62kg Wanita
Separuh Akhir
2:00 petang – Nur Syazwani Abdu Razak kalah 3-8 kepada Rosita Dwi Novi (Indonesia)
Tempat ke-3
2:10 petang – Nur Syazwani Abdu Razak – PINGAT GANGSA

Ping Pong

Berpasukan Lelaki
Separuh Akhir
10:00 pagi – Malaysia kalah 0-3 kepada Thailand
Tempat ke-3
2:00 petang – Malaysia – PINGAT GANGSA

Tenis

Berpasukan Wanita
Akhir
10:00 pagi – Malaysia kalah 0-2 kepada Thailand – PINGAT PERAK

Bola Tampar Pantai (Lelaki)

Peringkat Awal (Kumpulan A)
3:00 petang – Malaysia (Kiew Chiong Ung, Rafi Asruki Nordin) menewaskan Thailand, 2-0

Peringkat Awal (Kumpulan B)
3:45 petang – Malaysia (Mohamad Fitri, Mohd Faiz Putra) kalah kepada Indonesia, 0-2

Bola Tampar Dalam Dewan (Lelaki)

Peringkat Awal Kumpulan B
2:00 petang – Malaysia lwn Laos

Bola Tampar Pantai (Wanita)

Peringkat Awal (Kumpulan B)
3:00 petang – Malaysia (Chia Chou Hwa, Kuck Sea Theng) menewaskan Laos, 2-0

Peringkat Awal (Kumpulan A)
4:30 petang – Malaysia (Ong Yan Ni, Teh Huei Hong) kalah kepada Thailand, 0-2

Muay

45-48kg Lelaki
Separuh Akhir
4:00 petang – Mohamad Ashraf Alias kalah kepada Detsada Pasansouk (Laos)

48-51kg Lelaki
Separuh Akhir
4:00 petang – Aisamudin Maula Tajudin menewaskan Coffee Keoxayavong (Laos)
* Layak ke akhir pada 18 Disember

54-57kg Lelaki
Separuh Akhir
4:00 petang – Mohd Fawwaz Abdul Jamil kalah kepada Nguyen Phu Hien (Vietnam)

* Masa perlawanan adalah masa tempatan di Vientiane, Laos (GMT +7). Tambah satu jam untuk menjadikannya masa di Malaysia.

advertisement

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*